Mobilya sektöründeki teknolojik gelişmeler imalat yöntemlerini ve üretimde kulllanılan ürün yelpazesinin gelişmesine etkide bulunarak tercihlerin değişmesine neden olmaktadır. Bu tercihlerin değişimi ile birlikte yeni araç ve gereçlerin gereksinimine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu gelişim süresinde vakumlu membran presleri bir ihtiyaç olarak görmekteyiz. Fakat, bu konuya bilinmeden araştırılmadan ve iyi bir analiz yapılmadan girilmesi çeşitli zorluklarla karşılaşılmasına neden olmaktadir. Mesela ; alınacak makinanin tabla ölçüsü, kullanılacak folyonun temini, tercihe göre kaplama kalınlığı ve kaplama temini makinenin ilave yapılma imkanı ve ucuz maliyeti, frezeleme işlemi ya da hazır içbükey yüzeyli parçaların bu makinalarda uygulanabilirliği gibi sorunları doğru bir şekilde çözümleyerek firma olarak tüm yatırımcılara destek olmaktayız.

Vakumlu membran presimizin özelliklerinden bahsedecek olursak ; dış gövde ebadı 1920x1890x2800 dir. Makinamızın kontrol yapısı, PLC kontrollü olup gerekli eğitim ve kalıcı bilgi kayıtları müşterimize verilmektedir. PLC kontrollü vakumlu membran preslerde göz ardı edilmemesi gereken prensip ise, vakum motorlarının kapasite ve performansıdır. Makinemizin, alt ve üst vakum özelliğine sahip olup 4kw/1500 dev/dk güce sahip iki vakum motoru vardır. Presleme motou, 1,1kw 2800 dev/dk lık güce sahip 5.5 kg/cm2 presleme basıncına 5 bar yüzey baskı basıncına sahiptir. Yüzeylere uygulanan kademeli basınç elektronik olarak sağlanmaktadır. Basınç ve vakum ayarları elektronik olarak yapılmakta ve elde edilen değelerler hem elektronik hemde manuel olarak okunabilmektedir.

Uygulanan ısı transferlerinin dağıtımı 1400 watt lık 15 adet rezistans ile yapılmakta ve rezistansların kontrolü saniyede 1000 defa açma kapama özelliğine sahip elektronik röle lerle yapılmaktadır.

Ayrıca makinamızın alt tabakası iklimlendirme özelliğine sahip özel bir donanıma haizdir. Makinamızın tabla ölçüsü 1400x2500x80 mm olup manuel yükleme ve boşaltmaya sahiptir. Firma olarak müşteri odaklı olduğumuzdan firmaların ihtiyaçlarına her konuda cevap verebilmekteyiz. Örneği çift tablalı vakum pres kullanılan malzemeye göre tabla ebadı (1400x2500x80) ya da (1250x2500x80) yapılacak işin özelliğine göre farklı gövde (1920x1890x3300), tabla harketinin otomatik olması gibi çeşitili özellikleri makinamıza ekleyebilmekteyiz. Vakumlu membran pres ile gerek silikon plaka ile gerekse direk sıcak hava ile baskı yapmak mümkündür. Makinamızın her türlü tehlikeye karşı, emniyet sistemleriyle donatılmıştır. Vakumlu membran presle doğal kaplama, PVC, ABS, finiş folyo, boya transferi, aliminyum ve bakır levha gibi malzemeleri her türlü yüzeye yapıştırmak mümkündür.

Firma olarak elde ettiğimiz bu başarıyı sizlerle paylaşmak bize onur verecektir. Diğer vakumlu preslerle bir karşılaştırma yapıldığında vakumlu membran presimizin sistem, ekonomi ve kalite bakımından farklı olduğu görülebilir. Firmamız bu ilkelere ödün vermeden çıktığı bu yolda, yerli ve yabancı firmaların ilgisine ve takdirine mazhar olmuştur.

Sabır makina, sanayi hırsızlığı ile haksız kazanç elde edenlerin karşısında olmayı ürtetici firma olmanın sağladığı tüm avantajları müşterileri ile paylaşmayı, imalat ve satış sonrası hizmetleri ilke edinmiş, ahşap sektörü ile ilgili tüm sorunlarınızdda yardımcı bir görev bilmiş ve bu görevine devam etmektedir.

İşte biz bu düşünce ile ve sabırla yolumuza devam etmekteyiz !!!

 

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir